TOP
Image Alt

Redakcja

Redakcja portalu

Ewa Bar-Kużdżał

Redaktorka Naczelna

Kontakt: kontakt@yoga.pl

Kamila Witusińska

Redaktorka / Dyrektorka Kreatywna

Kontakt: kamila@yoga.pl

Kontakt:

Redaktorka naczelna:

Ewa Bar-Kużdżał
kontakt@yoga.pl
tel.: 22 322 71 14

Dyrektorka Kreatywna:

Kamila Witusińska-Lange
kamila@yoga.pl

Napisz do nas:

Autorzy

Marek Bednarski

Dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S. Iyengara stopnia Intermediate Junior III, posiadający certyfikat zgodności nauczania metodą IYENGARA. Ukończył kurs fizjoterapii. Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław www.fabrykaenergii.pl

Dr Ania Chomczyk

Współwłaścicielka Shanti Yoga Studio w Białymstoku i nauczycielka Ashtanga jogi. Redaktorka portalu Bosonamacie.pl. Tłumaczka, absolwentka amerykanistyki na UW. Praktykę jogi rozpoczęła w 2004 roku ćwicząc m.in. w USA, Indiach, i Europie. Autorka bloga i projektu Joginka w podróży (bosonamacie.pl/joginkawpodrozy, yogastudio.pl)

Krystian Mesjasz

Nauczyciel ashtanga yogi. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach.

Anna Ryczek

Mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Butejki. Tłumaczka i wydawca książek na temat metody Butejki. „Zamknij usta”, „Spokojny oddech, spokojny umysł” i „Kto ma nosa do zdrowia” P. McKeown. Członek Buteyko Professionals International (BPI), współorganizatorka kursów instruktorskich metody Butejki w Polsce oraz kursów instruktorskich aerial jogi.

Piotr Musiał

Nauczyciel medytacji Sahadźa Joga. Od ponad 10 lat pomaga ludziom odkrywać ich ukryty wewnętrzny potencjał i przemieniać życie w oparciu o duchowe wartości. www.sahajayoga.pl

Monika Ptak-Korbacz

Kulturoznawca, terapeutka ajurwedy wykształcona w Indiach (specjalizuje się w żywieniu i pielęgnacji dzieci, masażu punktów marma i alergiach), autorka książek, artykułów i prac naukowych z dziedziny ajurwedy, instruktorka ćwiczeń, zwłaszcza dla kobiet w ciąży i matek z dziećmi.

Aldona Filipiuk

Psycholog, socjolog, nauczycielka jogi w Astanga Yoga Studio i Joga Studio Saska Kępa. Jest doświadczonym nauczycielem E-RYT 500 w Yoga Allience oraz nauczycielem autoryzowanym do nauczania przez Guru Sharatha Joisa z Krishna Pattabhi Jois Asthanga Yoga Institute w Indiach. Zajmuje się też szkoleniami dla przyszłych nauczycieli jogi. Więcej informacji na stronie aldonayoga.com

dr Ewa Moroch

Nauczycielka Vinyasa Flow Yoga. Psycholog sportu i aktywności fizycznej. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, gdzie zajmuje się relaksacją w psychologii, psychologią sportu i aktywności fizycznej, psychosomatoterapią oraz promowaniem zdrowia. Autorka bloga : mohoyoga.pl i autorka projektu FIT vege mama.

Magdalena Kędzior

Ukończyła szkołę dla nauczycieli Techniki Alexandra The Constructive Teaching Centre w Londynie. Należy do Brytyjskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Techniki Alexandra i od 1991 r. uczy tej metody w Polsce. Prowadzi lekcje indywidualne i warsztaty grupowe. Współpracuje z Akademią Teatralną, Uniwersytetem SWPS, licznymi ośrodkami edukacyjnymi i artystycznymi. Autorka książek: „Technika Alexandra” i „Jeść? Nie jeść? Żyć”. || technika-alexandra.pl

Patrycja Zarychta

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, nauczycielka śpiewu krzewiąca technikę zdrowego śpiewania. Pomysłodawczyni i organizatorka warsztatów wokalno-instrumentalnych Muzyczne Mostki oraz Mandala Głosu. Głos zwierciadłem duszy. Warsztaty śpiew, joga i kamertony. || mandalaglosu.weebly.com

Magda Kapela

Certyfikowana nauczycielka JOGI metodą Iyengara (obecnie przygotowuje się do obrony stopnia senior), artystka, fotografka, podróżniczka, arteterapeutka. Organizuje warsztaty rozwojowe z Jogą w kraju i za granicą m.in, narty+Joga w Dolomitach oraz wyprawę do Indii- słoneczna Joga na plażach Goa i Karnataki. www.YOGAmagdakapela.com

Yaga – Agnieszka Nowicka

Yoginka, nauczyciel w Yoga Alliance i Bramin w jednym. Uwielbiam słońce na twarzy i stawanie na głowie w nieoczywistych miejscach i sytuacjach. Praktykuję i poznaję yogę podczas podróży po świecie. Jestem pomysłodawcą projektu Urban Yoga, czyli wytchnienia dla umysłu i ciała w miejskiej dżungli. Bądź tu i teraz. Warto.

Martyna Syguda

Psycholog, nauczycielka ashtanga jogi. W ramach pracy magisterskiej na Uniwersytecie Warszawskim prowadziła badania dotyczące związku pomiędzy ćwiczeniem jogi a osobowością. W swojej pracy naukowej zajęła się tematyką doświadczania swojego ciała i psychoterapią. www.ashtangi.me

Marta Haskins

Nauczycielka jogi, założycielka szkoły jogi Samadhi Joga w Warszawie. www.SamadhiJoga.pl

Joanna Grabowiecka

Trenerka rozwoju osobistego, reżyserka teatralna i scenografka. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty artystyczne i rozwojowe. Pomysłodawczyni i inicjatorka projektu “Siła i piękno Kobiety”, cyklu spotkań i warsztatów skierowanych do kobiet. Warsztaty dla kobiet Sztuka Dzikości to jej autorski projekt, inspirowany pobytem na Saharze. || www.sztukadzikosci.com

Niamh Kavanagh

Uczy jogi od ponad 9 lat. Traktuje praktykę jogi jako narzędzie, które jest ogólnodostępne, a umożliwia rozwój i pomaga w pokonywaniu małych i dużych problemów.

Sebastian Pole

Jest miłośnikiem ayurvedy odpowiedzialnym za dział zielarski w firmie pukka herbs, która oferuje organiczne ayurvedyjskie zioła i herbaty.

Agnieszka Gortatowicz

Prowadzi zajęcia jogi w Samadhi Joga. Pisze bloga www.yes4yoga.pl.

Chris James

Chris cieszy się dużym uznaniem w międzynarodowych kręgach jogicznych. Chrisjamesyoga.com

Nina Hartley

Jest nauczycielką Jogi Kundalini i trenerem holistycznego stylu życia. Prowadzi warsztaty z zakresu jogi, medytacji i żywienia. Jest również współwłaścicielką firmy Feel Fab.

Aleksandra Buczkowska Przeździk

Absolwentka ASP w Warszawie oraz PWSTiF w Łodzi na kierunkach: scenografia i fotografia, doktor sztuk wizualnych. Od 1998 r. uczestniczyła w ponad 40 wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą, a także w międzynarodowych projektach fotograficznych.

Violetta Lange

Certyfikowany podolog, kosmetyczka, specjalistka w tematyce pielęgnacji ciała i ducha, blogerka. Właścicielka salonu „Lunula”. Niezmiennie od 1984 jej zawód jest jej pasją. Prywatnie córka, matka, wielbicielka poruszającego piękna oraz kobieta wielozadaniowa! www.kosmetyka-lunula.pl

Maciej Dobrowolski

Instruktor jogi, ratownik i podróżnik. Doświadczenie zdobywał w Indiach i Tajlandii znany jako Dr FeelGood masażysta, rehabilitant i dietetyk. Praktykę jogi rozpoczął w 1999 roku, kurs instruktora ukończył w 2008 roku w Bangalor (Indie). Uczył w Wielkiej Brytanii i Tajlandii. Prowadzi warsztaty świadomego i leczniczego oddechu. Obecnie uczy jogi w Warszawie.

Maciek Krystosiak

Jedna z najbardziej aktywnych osób zaangażowanych w promocję surfingu w Polsce. Instruktor surfingu i współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Surfingu oraz organizator polskich mistrzostw – Polish Surfing Challenge. Przedstawiciel i zarządzający w międzynarodowej fundacji Surfrider Foundation pomagającej chronić morza i oceany. Właściciel centrum sportów wodnych, biura Surfround oferującego aktywne wyjazdy, incentive, oraz szkolenia surfing, kiteboarding, joga.

Vivien Rider

Ma dyplom z wyróżnieniem w zakresie studiów nad żywnością i terapii żywieniem. Uprawia jogę od 10 lat.

Dhananji Nanayakkara

Dyplomowany lekarz ajurwedy (studiowała na Uniwersytecie w Colombo), pochodzi ze Sri Lanki, z rodziny lekarzy ajurwedyjskich, w której wiedza jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Specjalizuje się w diagnozie z pulsu, dermatologii i terapiach związanych z panchakarmą. Na stałe związana z Centrum Ajurwedy w Pałacu Sulisław.

Dr Saurabh Pardeshi

Absolwent Sri Sri Ayurveda z tytułem Ayurvedacharya. Specjalizuje się w diagnozowaniu stanu zdrowia z pulsu. Przeprowadził tysiące konsultacji ajurwedyjskich. Od wielu lat prowadzi praktykę lekarską w Europie (m.in. we Włoszech, Holandii, Niemczech, Słowenii, Bułgarii). Od 2014 r. prowadzi konsultacje, warsztaty i wykłady w zakresie medycyny ajurwedyjskiej w Polsce.

Anna Płociniczak

Dziennikarka, redaktorka, blogerka, założycielka bloga Kobietkidosetki.pl. Z wykształcenia prawniczka, ale jednocześnie aktorka i kosmetyczka, zwolenniczka naturalnych sposobów leczenia i orędowniczka zdrowego stylu życia.

Aleksandra Duda

Instruktorka Jogi Kundalini według przekazu Yogi Bhajana. Prowadzi regularne zajęcia Jogi. ukończyła roczny kurs instruktorski certyfikowany przez amerykański Instytut Badań Jogi Kundalini. ukończyła II stopień nauczycielski Jogi Kundalini u Shiv Charan Singha, w Portugalii, Izraelu i Włoszech.

Joanna Grabowiecka

Trenerka rozwoju osobistego, reżyserka teatralna i scenografka. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty artystyczne i rozwojowe. Pomysłodawczyni i inicjatorka projektu “Siła i piękno Kobiety”, cyklu spotkań i warsztatów skierowanych do kobiet. Warsztaty dla kobiet Sztuka Dzikości to jej autorski projekt, inspirowany pobytem na Saharze. || www.sztukadzikosci.com

Joanna Nogaj

Psycholog, Certyfikowany Nauczyciel MBSR i Medytacji. Stworzyła ośrodek Ukojenie znany z holistycznego podejścia do człowieka, jako jedności ciała, umysłu i psychiki, ukierunkowany na przywracanie wewnętrznej równowagi za pomocą masaży, jogi, mindfulness i metod relaksacyjnych www.ukojenie.com. Prowadzi indywidualne sesje mindfulness, konsultacje antystresowe, uczy technik relaksacji.

Martyna Syguda

Psycholog, nauczycielka ashtanga jogi. W ramach pracy magisterskiej na Uniwersytecie Warszawskim prowadziła badania dotyczące związku pomiędzy ćwiczeniem jogi a osobowością. W swojej pracy naukowej zajęła się tematyką doświadczania swojego ciała i psychoterapią. www.ashtangi.me