TOP

Życie na lekko!

Udostępnij wpis:

Książka Życie na lekko. O tym jak radośnie być sobą! nie jest pierwszą okazją, kiedy to jako redakcja mamy przyjemność kontaktu z Piotrem Bielskim. Jeszcze jako papierowy kwartalnik Yoga & Ayurveda w lecie 2016 roku poznaliśmy Piotra dzięki radosnej Jodze Śmiechu! Wydrukowaliśmy wtedy wspaniały artykuł Śmiech to całkiem poważna sprawa, który bardzo pozytywnie wpłynął na naszych czytelników – i na nas. Co natomiast możemy napisać o Życiu na lekko?

Już na pierwszy rzut oka możemy zauważyć, że jest to idealna książka dla ludzi zabieganych. Króciutkie rozdziały – co nie oznacza, że mało istotne – pozwalają na powracanie do niej w każdej wolnej chwili, bez utraty wątku. Na podstawie własnych życiowych doświadczeń, autor pokazuje nam, w jaki sposób w codziennych sytuacjach możemy znaleźć promyk słońca (często nie jeden) i okazję do ukochania życia codziennego — tak czasami przez nas niedocenianego, bo pełnego rutyny, problemów i przyziemności.

Jako jedną z najważniejszych dróg do szczęśliwego życia, według Piotra Bielskiego, jest nieprzywiązywanie się na sztywno do swoich planów oraz otwartość na niespodziewane. Ten aspekt dotyczy każdego człowieka, dlatego ta książka jest skierowana nie tylko do ludzi praktykujących jogę, uważność czy medytację. Dzięki lekkiej formie i krótkich historiach jest wręcz idealna dla tych, którym wiecznie brakuje czasu. Dla korpo szczurów, fatalistów, zmęczonych codziennością czy tych, którym wydaje się, że ich życie jest nudne i nic szczególnie ciekawego czy pozytywnego się w nim nie dzieje.

Bo komu nigdy nie zepsuło się auto w najgorszym momencie? Komu pies nie zerwał się ze smyczy? Kto nigdy nie stwierdził, że 24 godziny w czasie doby to zdecydowanie za mało na „ogarniecie wszystkiego”? Książka Piotra Bieleckiego jest trochę jak słynne carpe diem, ale podane przystępnej formie, prostej do zrealizowania. Nie jest płytkim powiedzeniem, aby chwytać dzień, które nie podaje recepty jak to zrobić.

Życie na lekko jest niesamowicie pozytywną i lekką pozycją. Bez wzniosłych form, na pozór przyziemna i zwyczajna —  jednak dająca czytelnikom, niemalże na tacy, przepis na szczęśliwe życie. Wystarczy odnaleźć w czytanych historiach siebie i przypadki ze swojego życia. Z odrobiną uważności, podejścia do życia na „tak” i otwartości na nowe doświadczenia, mamy szansę na zmianę, której od tak dawna szukaliśmy. Bo każdy z nas ma w swoich życiu coś, co jest ważne, a czego do tej pory nie docenialiśmy.

Życie na lekko polecamy każdemu – bez wyjątku!

Książkę znajdziesz TUTAJ (klik). 

 

 


 

Kamila Witusińska-Lange – Dyrektorka kreatywna portalu magazyn.yoga.pl oraz yoga.pl (sklep). Joga, którą praktykuje od 3 lat jest dla niej jednocześnie ciągłym wyzwaniem oraz chwilami wytchnienia. Z zawodu, pasji i wykształcenia grafik komputerowy. Lubi marketing i social media. Kocha dobre książki, muzykę, jogę, treningi siłowe, zwierzęta, tatuaże i podróże (najchętniej obiera kierunek Japonii). Miłośniczka minimalistycznego życia w stylu lesswaste w zgodzie z naturą. Autorka bloga lunulalife.pl

Zostaw komentarz