TOP

VII Festiwal Kundalini Jogi

Udostępnij wpis:

Festiwal Kundalini Jogi odbywa się już od 7 lat w Centrum Promocji Zdrowia Taraska koło Piotrkowa Trybunalskiego. W tym roku zapraszamy w terminie od 2 do 6 czerwca 2021 r. Tradycją festiwalu jest, że odbywa się w długi weekend z Bożym Ciałem.

Festiwal powstał z pomysłu kilku nauczycieli – pasjonatów, którzy zapragnęli stworzyć przestrzeń do rozwoju idei kundalini jogi, aby jej „rodzina” mogła spotykać się i celebrować wspólną praktykę. Sama organizacja Festiwalu podobnie jak innych festiwali tego typu w Europie czy na świecie opiera się na działalności grupy nauczycieli, którzy pracują przy organizacji festiwalu bez wynagrodzenia, w filozofii jogi nazywamy to „sewą”, czyli służbą dla innych bez oczekiwania zysku.

Festiwal rozpoczyna się w środę późnym popołudniem i kończy w niedziele w porze obiadowej. Jest to 5 dni wspólnej praktyki kundalini jogi, budowania wspólnoty, muzykowania i mantrowania. Festiwal jest przyjazny dla rodzin. Będziecie mogli wziąć udział w wielu zajęciach kreatywnych dla dzieci i rodziców np. sztuka vedic art. (intuicyjnego malowania), lepienie z gliny, malowanie henną, wykonanie bransoletek przyjaźni czy opowiadanie bajek wedyjskich. Obowiązkowo będzie prowadzona również joga dla dzieci oraz acrojoga dla dzieci i rodziców.Całej atmosferze Festiwalu służy miejsce położone w środku lasu, z dala od zgiełku, w pobliżu rzeki. Teren jest ogrodzony, na miejscu znajdują się hamaki, duży teren do zabaw dla dzieci, miejsce na ogniska czy praktyki na świeżym powietrzu.

Podczas Festiwalu będzie zorganizowany bazarek, gdzie można zakupić piękne rękodzieła: ubrania jogiczne, biżuterię czy wyroby z gliny. Każdego roku oferta bazarku jest coraz bogatsza.

Ideą Festiwalu Kundalini Jogi jest propagowanie tej praktyki oraz dzielenie się nią i wiedzą na jej temat poprzez organizację różnych warsztatów. Jest to doskonały czas dla osób, które pierwszy raz mogą spotkać się z kundalini jogą. W festiwalu bierze udział wielu nauczycieli, zatem jest to okazja, aby w jednym miejscu i w jednym czasie przetestować zajęcia, które można kontynuować po zakończeniu Festiwalu. Oprócz polskich nauczycieli zwykle zapraszani są ciekawi nauczyciele z zagranicy. W tym roku będzie to Abiola z Niemiec od Shakti Dance i Sahiba – charyzmatyczna nauczycielka z Ekwadoru, aktualnie mieszkająca w Hiszpanii.Dla społeczności kundalini jogi jest to czas wymiany doświadczeń, budowania wspólnoty oraz praktykowania w grupie — w szczególności osobistej dziennej praktyki, czyli porannej Sadhany (praktyki, która w tradycji kundalini jogi rozpoczyna dzień).

Zwykle w Festiwalu biorą udział muzycy, zatem jest okazja do wspólnego śpiewania mantr, tańca czy wspólnej podróży w kąpiel gongów. W tym roku będziemy mieć szczególnie dużo tańca, bo jednym z zagranicznych gości będzie wspomniana wyżej Abiola, która przeprowadzi zajęcia z Shakti Dance. Tego typu zajęcia bardzo służą budowaniu wspólnoty i wspaniałej, przyjaznej atmosfery, ze względu na to, że mogą brać w niej udział całe rodziny wraz z dziećmi.

Nie możemy zapomnieć o wspaniałej kuchni w Centrum Taraska. Podczas Festiwalu będzie serwowana kuchnia wegetariańska, a gotować jako wolontariusze będą kucharze z Taraski. Poza smacznym jedzeniem zawsze będzie dostępna jogiczna herbatka i dużo owoców.Festiwal Kundalini Jogi to święto i wspaniała atmosfera dla wszystkich uczestników. Ci, którzy są na festiwalu pierwszy raz, czują się, jakby zawsze należeli do tej grupy. Osoby praktykujące kundalini jogę są bardzo otwarte, przyjaźnie nastawione do świata, ludzi i życia, czego dzisiaj bardzo potrzebujemy. Nauczyciele chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, można nawiązać wiele wspaniałych znajomości i przyjaźni. Uczestnicy festiwalu chętnie wracają za rok. Dla wielu osób właśnie od Festiwalu Kundalini Jogi rozpoczęła się przygoda z jogą, która trwa do dzisiaj.

Właśnie o to chodzi Organizatorom, żeby uczestnicy poczuli siłę i moc kundalini jogi, doświadczyli wspaniałej atmosfery i nowej jakości życia. Zapraszamy już w czerwcu na VII Festiwal Kundalini Jogi! Szczegóły dotyczące Festiwalu można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu www.festiwalkundalinijogi.pl, a aktualności na fanpage’u na Facebooku facebook.com/festiwalkundalinijogiZostaw komentarz