TOP

Kompendium zdrowego życia

Udostępnij wpis:

Jak utrzymać swoją doszę w równowadze? Jak wzmacniać swój organizm? Jakie środki odmładzające stosować, by cieszyć się dobrym zdrowiem i długim życiem? Jakie kroki należy podjąć, by podnieść swój poziom energii czy poprawić wydolność seksualną u mężczyzn? 

Takich pytań jest wiele i na wszystkie chcemy odnaleźć prawidłowe i naukowo potwierdzone odpowiedzi. W książce „Nauka o ajurwedzie w praktyce. Kompendium zasad zdrowego życia” została zawarta esencja ajurwedy. Dzięki lekturze tej książki można łatwo zrozumieć swoją wrodzoną konstytucję ciała, dowiedzieć się, skąd biorą się nasze dolegliwości, a także poznać skuteczne metody pozbywania się chorób. Książka adresowana jest do wszystkich, którzy chcą żyć zdrowo i zachować harmonię na co dzień.

W publikacji znajdziemy wiele porad, jak w prosty sposób prowadzić twórcze i szczęśliwe życie. Znajdziemy w niej odpowiedź, jak poprawić swoją odporność, jakie znaczenie ma dieta, a także możemy skorzystać z prostych i niedrogich terapii ajurwedyjskich. Opisane w książce praktyki ajurwedyjskie są przekazywane z pokolenia na pokolenie, sprawdzone przez naszych przodków. Większość prostych składników i leków mamy w swoim domu. Możemy znaleźć je w kuchni lub ogrodzie i spożywać z wielką korzyścią dla zdrowia. Ajurweda jest więc integralną, nieodłączną częścią naszego codziennego życia, nie zaś tylko kolejną metodą leczenia chorób. Publikacja zilustrowana jest pięknymi, artystycznymi rysunkami. Wielką wartością tej książki są drobiazgowo opracowane tabele i diagramy oraz indeks nazw botanicznych roślin leczniczych. Znajdziemy w niej także liczne porady zdrowotne i opis ajurwedyjskich zabiegów leczniczych. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z ajurwedą – polecamy rozdział „Domowe leki z kuchennej apteki”. Dla bardziej wtajemniczonych proponujemy część poświęconą znaczeniu jogi oraz analizę metod leczenia w ajurwedzie.

Pamiętajmy, że ajurweda to „nauka o życiu”.

Zostaw komentarz