TOP

7 kroków do poprawy nastroju

Udostępnij wpis:

Oto 7 prostych kroków, które pomogą Ci odeprzeć uczucia smutku, niepokoju i rozpaczy. Z poniższego artykułu dowiecie się, jak wdrożyć proste narzędzia i techniki, aby zwiększyć swoje szanse na pozytywne nastawienie podczas życiowych turbulencji!

Poniższe kroki zostały opracowane przez Sally Lovett — założycielkę i dyrektorkę Stretching the City, firmy zajmującej się dobrym samopoczuciem, która oferuje firmom w całej Wielkiej Brytanii zajęcia z jogi, pilatesu, medytacji, masażu, odżywiania i dobrego samopoczucia. Sally jest certyfikowaną nauczycielką jogi, autorką „The Wellbeing Guide to London” oraz Mummy to baby Max.

1. Praktykuj wdzięczność

Badania wykazały, że ludzie, którzy czują wdzięczność, mają więcej energii, optymizmu i szczęścia niż ci, którzy jej nie czują. Niektórzy lubią zapisywać coś, za co są wdzięczni, wkładać to do słoika i widzieć, jak ich notatki z wdzięcznością rosną w ciągu roku. Inni wyliczają rzeczy, za które są wdzięczni z mijającego dnia przed pójściem spać lub skorzystać z aplikacji, takich jak „Dziennik Wdzięczności”.

2. Wyjdź z domu

Spacer wśród uzdrawiającej mocy natury przyniesie twojemu umysłowi i duszy potężne korzyści. Naturalne światło dzienne pomoże regulować Twój cykl snu, a nie ma to, jak patrzenie w niebo, aby spojrzeć na własne problemy z odpowiedniej perspektywy.

3. Czerp z kontaktów społecznych

Badania pokazują, że ludzie z silnymi powiązaniami społecznymi są szczęśliwsi, zdrowsi i żyją dłużej… ale nie mówimy o znajomych z Facebooka czy obserwujących na Instagramie! Relacje mają ludzką naturę i nie dają prawie takich samych korzyści, gdy rozgrywają się online. Wiadomo, że w czasach pandemii jest to nieco utrudnione. Odbierz więc telefon i porozmawiaj, aby usłyszeć ludzki głos po drugiej stronie. Poświęć trochę czasu na połączenie się z siecią w prawdziwym życiu, a nie przez ekran.

4. Ruch fizyczny

Niezależnie od tego, czy chodzi o ciężary, bieganie czy jogę, ćwiczenia sprawią, że Twoje endorfiny wzrosną, a poziom stresu spadnie. Nawet jeśli to tylko spacer, staraj się poruszać ciałem raz dziennie, a przede wszystkim ćwicz, aby poczuć się dobrze — korzyści estetyczne i kosmetyczne będą widoczne. Warto jednak zachować umiar. Bardzo intensywne ćwiczenia siłowe w nadmiarze mogą pobudzać w naszym organizmie kortyzol, czyli hormon stresu.

5. Miej świadomość mocy jedzenia

Kofeina i cukier mają oczywiście swoje miejsce jako przysmak, ale nadmierne poleganie na którymkolwiek z nich może prowadzić do wahań nastrojów, drażliwości i spadków poziomu cukru we krwi. Wypełnij tłustymi rybami, owsem, bananami, zielonymi warzywami liściastymi i niewielkimi ilościami gorzkiej czekolady. Czujesz się trochę przygnębiony? Orzechy brazylijskie zawierają RDA selenu, który może pomóc w walce z depresją i lękiem.

6. Bądź świadomy

„To też minie” to moja ulubiona fraza, której używam, gdy coś przysłowiowo trafi w wentylator. To delikatne przypomnienie, że cokolwiek doświadczasz, nie będzie trwało wiecznie. Jest to istotne w trudnych czasach, ale także w błogiej radości. Przypomina nam, abyśmy mogli chłonąć emocje, być obecni (tu i teraz) i cieszyć się nimi, dopóki to trwają.

7. Uczyń sen priorytetem

Brak snu powoduje zmęczenie (oczywiście), rozdrażnienie i nietolerancję. Podejmij zobowiązanie, że będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, praktykując tzw. “higienę snu”. To praktyki i nawyki sprzyjające dobrze przespanej nocy, takie jak unikanie niebieskiego światła na 2 godziny przed snem czy upewnienie się, że w sypialni jest chłodno, cicho i ciemno.

 


 

Autorka: Kamila Witusińska-Lange – Dyrektorka kreatywna portalu magazyn.yoga.pl oraz yoga.pl (sklep). Joga, którą praktykuje od 3 lat jest dla niej jednocześnie ciągłym wyzwaniem oraz chwilami wytchnienia. Z zawodu, pasji i wykształcenia grafik komputerowy. Lubi marketing i social media. Kocha dobre książki, muzykę, jogę, treningi siłowe, zwierzęta, tatuaże i podróże (najchętniej obiera kierunek Japonii). Miłośniczka minimalistycznego życia w stylu lesswaste w zgodzie z naturą. Autorka bloga lunulalife.pl

Zostaw komentarz