TOP

7 interesujących faktów o jodze

Udostępnij wpis:

Czy uczucie spokoju, relaksu i pewności siebie w ciągu zaledwie kilku minut dziennie, to coś, czego potrzebujesz? To wielka obietnica, którą zapewnia joga. Od uczynienia cię silniejszą/ym i elastyczną/ym po zmianę sposobu postrzegania świata – korzyści płynące z jogi są niezliczone. Niektóre z nich mogą pojawić się już po 5 minutach praktyki jogi!

Przygotuj się więc na przemianę ciała i umysłu od stóp do głów!

1. Joga znajduje się w jednym z najstarszych tekstów na świecie

Słowo „joga” zostało po raz pierwszy wspomniane w Rigwedzie, napisanej około 1500 roku p.n.e. lub wcześniej! To tylko pokazuje, że joga jest w naszej kulturze od niepamiętnych czasów!

2. Joga zmniejsza ryzyko chorób serca

Oprócz zmniejszania stresu pomaga również obniżyć ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i poziom glukozy we krwi, a tym samym sprzyja zdrowiu serca.

3. Joga może urozmaicić twoje życie intymne

Działa to przede wszystkim na dwóch poziomach: psychicznym i fizycznym. Joga pomaga przeciwdziałać stresowi, zmęczeniu i złemu obrazowi siebie, a wszystko to może osłabić libido. Może również pomóc zwiększyć elastyczność, kontrolę mięśni i siłę, a wszystko to pomaga fizycznie. Twoje życie seksualne rozkwitnie po kilku asanach!

4. Jogini wierzą, że mamy ograniczoną liczbę oddechów

To wyjaśnia powód, dla którego oddychanie jest tak kontrolowane w jodze. Jogini często praktykowali to jako sposób na wydłużenie życia. Ponieważ wierzyli, że każdy człowiek ma przydzieloną ograniczoną liczbę oddechów, kontrolowanie ich oddechu pomoże im przedłużyć życie.

5. Joga może wydłużyć życie

Kiedy ludzie mówią „joga to życie”, nie kłamią. Poprawia zdrowie serca, pomaga schudnąć, wzmacnia kości, wspomaga trawienie i poprawia zdrowie psychiczne i emocjonalne, by wymienić tylko kilka. Przy tak dużej ilości pracy włożonej w twoje ciało będziesz musiał żyć długo i owocnie!

6. Co na macie, to w życiu

To, jak zachowujesz się na macie, jest tym, jak zachowujesz się w prawdziwym życiu. To prawda – Twoja mata do jogi to próba generalna prawdziwego życia. To, jak działamy na macie, jest lustrem, w jaki sposób będziemy radzić sobie zarówno z negatywnymi, jak i pozytywnymi doświadczeniami w naszym życiu. Kiedy uczymy się być obecni na macie, uczymy się być obecni w biurze. Kiedy decydujemy się otworzyć nasze serca, zaczynamy okazywać więcej miłości i życzliwości potrzebującym. Kiedy siedzimy z dyskomfortem na macie, powoli zaczynamy czuć dyskomfort w naszym życiu i wtedy możemy zrozumieć, dlaczego tak jest w pierwszej kolejności. A nasze Ego? Kiedy zaczynamy odpuszczać, wtedy naprawdę może nastąpić potężna transformacja.

7. Joga sprawia, że ​​wyglądasz na wyższą/ego

Joga oczywiście nie pomaga Ci urosnąć, to jest po prostu biologicznie niemożliwe. Zamiast tego joga wpływa na twoją postawę. Jeśli jesteś przyzwyczajony do siedzenia przy biurku przez cały dzień, istnieje duża szansa, że ​​często masz spięte i opadające ramiona. Wydłużanie kręgosłupa w pozycjach jogi i zwiększanie świadomości ciała może pomóc w rozpoznaniu stresu, któremu się poddajesz i kultywowaniu zdrowszych wzorców postawy. Tak się składa, że ​​często jest to wzór prostszego stania i wyglądania na wyższego. Joga nie tylko sprawia, że ​​wyglądasz na wyższego. Ekspansywne i otwierające serce pozycje zwiększają Twoją pewność siebie. Nie zdziw się, jeśli po prostu zaczniesz czuć się silniejszy i zdecydowany w swoich działaniach.

 


 

Autorka: Kamila Witusińska-Lange – Dyrektorka kreatywna portalu magazyn.yoga.pl oraz yoga.pl (sklep). Joga, którą praktykuje od 3 lat jest dla niej jednocześnie ciągłym wyzwaniem oraz chwilami wytchnienia. Z zawodu, pasji i wykształcenia grafik komputerowy. Lubi marketing i social media. Kocha dobre książki, muzykę, jogę, treningi siłowe, zwierzęta, tatuaże i podróże (najchętniej obiera kierunek Japonii). Miłośniczka minimalistycznego życia w stylu lesswaste w zgodzie z naturą. Autorka bloga lunulalife.pl

Zostaw komentarz