TOP

6 minut, które zmienią Twój dzień na lepsze!

Udostępnij wpis:

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda kąpiel dźwiękowa (ang. sound bath)? Poznaj Ayę i Tylera, którzy wykonują elektroniczne koncerty medytacyjne na żywo na całym świecie. Zaufaj nam: będziesz chciał/a się położyć, zamknąć oczy i jak najszybciej posłuchać tej pięknej muzyki.

Zanurz się w dźwięku i… odpłyń

Nagrywają zapętlone dźwięki na żywo, nakładają instrumenty, perkusję i anielski wokal Ayi. Łączą to wszystko w niezwykle kojący krajobraz dźwięków, który zaprasza każdego słuchacza do doświadczenia swojej prawdziwej natury. Łącząc angielskie teksty ze świętymi mantrami, elementy jazzu, elektroniki z soulem i R&B oraz szamańskie rytmy z miejscowymi instrumentami, Aya i Tyler — którzy współpracowali z Sade, Lennym Kravitzem, Deepak Chopra, Kripalu, Yoga Journal i festiwalami Wanderlust — tworzą doświadczenie medytacji dzięki mocy muzyki.

Aya zaczęła śpiewać, gdy miała 4 lata – zanim jeszcze wiedziała, że nazywa się to śpiewem. Uduchowiona muzyka, którą śpiewa, ma sens, biorąc pod uwagę, że wychowała się w rodzinie z tradycją sztuki uzdrawiania.

„Moja mama jest chińską mistrzynią Tai Chi i Qi Gong, która prowadziła zajęcia muzyczne z przewodnikiem” – mówi Aya. „Byłam więc świadkiem potęgi muzyki jako podróży i głębokiego wpływu, jaki wywarła na ludzi”.

Potem stało się coś nie do pomyślenia: Aya całkowicie straciła głos i przeszła operację wokalną. „Nie byłam pewna, czy kiedykolwiek jeszcze będę śpiewać” – mówi. „Właśnie wtedy zacząłem poważniej myśleć o muzyce. Po utracie czegoś tak cennego, co zawsze miałam, chciałam się tym dzielić i pomóc innym moją muzyką.”

“Jeśli umiesz chodzić, umiesz tańczyć; jeśli umiesz mówić, umiesz śpiewać.”

Wkrótce po tym, jak całkowicie wyzdrowiała, Aya poznała swojego partnera muzycznego, Tylera, który już grał kąpiele dźwiękowe i imprezy jogi w Nowym Jorku.

Kiedy słuchasz tej muzyki, nie bój się dołączyć. „Wierzę, że każdy może śpiewać” – mówi Aya. „W Afryce jest takie powiedzenie, które uwielbiam: Jeśli umiesz chodzić, umiesz tańczyć; jeśli umiesz mówić, umiesz śpiewać. Mocno wierzę, że śpiewanie jest naszym prawem urodzenia i wszyscy możemy to robić łatwo i bez wysiłku”.

Namaste!


Przełożyła na PL: Kamila Witusińska-Lange – Dyrektorka kreatywna portalu magazyn.yoga.pl oraz yoga.pl (sklep). Joga, którą praktykuje od 3 lat jest dla niej jednocześnie ciągłym wyzwaniem oraz chwilami wytchnienia. Z zawodu, pasji i wykształcenia grafik komputerowy. Lubi marketing i social media. Kocha dobre książki, muzykę, jogę, treningi siłowe, zwierzęta, tatuaże i podróże (najchętniej obiera kierunek Japonii). Miłośniczka minimalistycznego życia w stylu lesswaste w zgodzie z naturą. Autorka bloga lunulalife.plŹródło: yogajournal.com

Zostaw komentarz